Ekologia i środowisko
Asteroidy zagrażające naszej planecie

Natura naszej planety potrafi być bardzo destrukcyjna, czego przykładem mogą być wszelkiego rodzaju katastrofy naturalne. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie tylko nasza planeta może stwarzać pewnego rodzaju zagrożenia. Niektóre z nich mogą bowiem przychodzić do nas z kosmosu i te są zdecydowanie bardziej niebezpieczne. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim fakt, że niektóre zagrożenia mogą sprawić, że życie na planecie zniknie.

Konsekwencje uderzenia

Jednym z przykładów mogą być tutaj chociażby wszelkiego rodzaju asteroidy, które samotnie przemierzają przestrzeń kosmiczną. W wielu przypadkach znajdują się one bardzo daleko od nas, lecz czasami pojedyncze obiekty mogą znajdować się na trajektorii kolizyjnej z Ziemią. Tego typu sytuacja byłaby niezwykle katastrofalna, czego przykładem może być wyginięcie dinozaurów wiele milionów lat temu, które miało miejsce właśnie przez uderzenie dużej asteroidy. Jest to więc coś, co jak najbardziej warto mieć na uwadze, ponieważ tego typu sytuacja teoretycznie znów może się powtórzyć.

Uderzenie asteroidy miałoby katastrofalne konsekwencje (sxc.hu)

Uderzenie asteroidy miałoby katastrofalne konsekwencje (sxc.hu)

Obecne agencje kosmiczne robią wszystko co w ich mocy by zarówno wynajdywać niebezpieczne obiekty lecące w naszym kierunku jak i również szukać sposobów, za pomocą których w razie czego będziemy mogli się obronić. Trzeba zdawać sobie bowiem sprawę z tego, że każdego dnia przez naszą atmosferę przelatuje cała masa tego typu obiektów, choć są one bardzo małe więc od razu spalają się one w atmosferze. Jeśli jednak obiekt będzie dużo większy to niestety może on wyrządzić ogromne szkody.

About the author

Related Post