Sport
Bieganie – czyli sport dla wszystkich

Niezależnie od tego ile mamy już lat na karku, to zawsze warto jest uprawiać jakikolwiek sport. Mówi się że sport to zdrowie i w większości przypadków można się do tego stosować. Uprawianie sportu sprawia, że tkanka tłuszczowa nie odkłada się masowo na naszych ciałach, przez co czujemy się zdrowi i energiczni. Do tego kondycja się poprawia i żadne schody nie będą już stanowić dla nas wyzwania. Na pewno wrogiem sportu jest leniwy tryb życia i wybieranie dróg na skróty. Idąc w odwiedziny do znajomych w bloku zawsze lepiej jest wybrać schody. Jednak najlepiej jest aktywnie uprawiać sport taki jak bieganie.

Gdzie można biegać?

Biegać może każdy, niezależnie od wieku i formy. Nigdy nie jest za późno aby zmienić swoje dotychczasowe nawyki. Problemy mogą się pojawić jedynie u starszych, schorowanych osób. W każdym razie można jeszcze spotkać ludzi w podeszłym wieku, którzy wciąż aktywnie biorą udział w zawodach sportowych. To bardzo dobra motywacja dla osób młodych, bo jeżeli starszy dziadek jest w stanie biegać, to dlaczego młodzież nie może? Biegać można praktycznie wszędzie i trudno nie znaleźć sobie terenu. Najlepiej biega się po leśnych ścieżkach, bo stopy nie są aż tak narażone na uszkodzenia spowodowane twardą nawierzchnią.

bieganie to samo zdrowie (pixabay.com)

Odzież i obuwie

Do biegania tak naprawdę nie trzeba mieć specjalistycznej odzieży czy obuwia. Najważniejsze jest aby czuć się komfortowo w tym czym uprawiamy sport. Wygodne buty i reszta ubrania to podstawa. Na buty można poświęcić więcej pieniędzy, bo dobre do biegania są buty z amortyzującą podeszwą. W kwestii odzieży można również kupować t-shirty termoaktywne i specjalne bluzy, ale jest to tak naprawdę zbędne. Przecież można biegać bez tego, a takie ubrania kosztują nieraz po kilkaset złotych. Liczy się aktywność, a nie ubranie. Przecież to nie jest pokaz mody, a aktywność mająca na celu zadbanie o nasze zdrowie.

About the author

Related Post