Zdrowie i uroda
Cera naczynkowa- kobiecy problem

Nasza skóra twarzy mieści w sobie mnóstwo małych naczynek krwionośnych. Kiedy się rozszerzają, cera nabiera rumieńców. Dzieje się tak pod wpływem emocji, wysokiej temperatury, a nawet po wypiciu czegoś ciepłego lub po zjedzeniu ostrego posiłku. Jest to zupełnie normalne. Jeśli natomiast kolor twarzy nie wraca do poprzedniego stanu, oznacza to, że naczynka się nie zamknęły. Dzieje się tak, jeśli nie są odpowiednio elastyczne i są zbyt kruche. Jeśli skórę mamy dodatkowo delikatną i cienką, a zazwyczaj jest tak w przypadku kobiet, otwarte naczynka są widoczne gołym okiem w postaci cieniutkich kresek, zwanych pajączkami.

Jak dbać o cerę naczynkową?

pajączki (sxc.hu)

pajączki (sxc.hu)

Posiadaczki cery naczynkowej powinny zwrócić szczególną uwagę na codzienną pielęgnację i ochronę twarzy. Przede wszystkim, nie powinny wystawiać jej na działanie promieni słonecznych, gdyż naczynka rozszerzą się jeszcze bardziej. Powinny wybierać kremy do cery naczynkowej, które zawierają ekstrakt  z miłorzębu japońskiego, wyciąg z oczaru wirginijskiego oraz witaminę C. Te składniki poprawiają elastyczność naczynek, wzmacniają je, a także działają przeciwzapalnie i łagodząco. Nie należy też wysuszać skóry twarzy, ponieważ im bardziej krucha i delikatna skóra, tym bardziej widoczne naczynia krwionośne.

Koniecznie wybierz się też na laserowe zamykanie naczynek wrocław. Zabieg ten pomoże pozbyć Ci się większości pajączków i domknie nawet najmniejsze naczynka. Im wcześniej zdecydujesz się na ten krok, tym większa szansa na twarz bez zaczerwienień.

About the author

Related Post