Rozrywki i hobby
Co można zmienić w rowerze?

Każdy kto jeździ na rowerze znajdzie jakiś mankament. Najczęściej nie odpowiada nam jakaś pojedyncza część roweru lub po prostu czegoś nam brakuje. Jak wiadomo liczy się komfort podróżowania, bo rower ma być przyjemną formą aktywności fizycznej. Jeżeli tak nie jest to odechciewa nam się jeździć, a sam rower rzucamy w kąt garażu. Rower także można w pewien sposób ulepszać, a raczej dokładać do niego lepszej jakości części. Tak naprawdę sklepy rowerowe są w stanie zmienić wszystko w naszym rowerze. Dostępne są nawet ramy na wymiar, przez co można zmienić praktycznie wszystko. Jednak to są naprawdę wysokie koszty i z reguły decydujemy się na małe zmiany, które poprawiają komfort podróżowania.

Nawigacje rowerowe

Ciekawą opcją jest zakup nawigacji rowerowej. Nawigacja sama w sobie jest przydatna gdy chcemy planować jakąś ciekawszą trasę, ale to nie koniec jej możliwości. Obecne nawigacje to tak naprawdę stacje elektroniczne, które mają o wiele więcej możliwości. Przykładem może być łączność bluetooth i wi-fi, a to pozwala na łączenie się ze smartfonem i słuchawkami. To oznacza, że sama nawigacja może wskazywać nam drogę i jednocześnie przesyłać muzykę na nasze słuchawki, które również mogą być bezprzewodowe. Do tego znajdzie się szereg innych aplikacji, które pozwalają na odczytywanie powiadomień z serwisów społecznościowych, czy nawet planowanie spontanicznych tras. Nawigacje rowerowe to doskonały wybór dla znudzonych tymi samymi trasami rowerzystów.

nawigacja (pixabay.com)

Części rowerowe

W każdym rowerze można wymienić nawet pojedynczą część. Rowery z biegiem lat bardzo się zmieniają i nowsze rozwiązania zawsze będą lepsze. Na szczęście nie zawsze trzeba od razu kupować nowy rower i wydawać na to kilka tysięcy złotych. Większość części będzie wciąż kompatybilna ze starymi konstrukcjami i tak jest chociażby z częściami xlc. Można je zamówić na stronie: https://www.rowertour.com/producent/xlc/c/4/p/540. Tak naprawdę można wymienić cały układ napędowy zaczynając od kasety zębatkowej, a kończąc na łańcuchu. Jest to szczególnie wskazane, gdy zamierzamy wyruszyć na dłuższą podróż, a nie jesteśmy pewni stanu technicznego naszego roweru.

About the author

Related Post