Zdrowie i uroda
Czepota puszysta – profilaktyka na najwyższym poziomie

Medycyna naturalna od bardzo wielu lat jest jednym z ciekawszych sposobów na zapewnienie sobie zdrowia, w przyrodzie znaleźć można tak wiele roślin mających bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, że wiele z nich wykorzystywanych jest do produkcji leków oraz produktów profilaktycznych, których głównym zadaniem jest pomoc w zachowaniu zdrowego organizmu. A nie ma na dzień dzisiejszy nic ważniejszego od zdrowia. Nic nie będzie w stanie nam go zapewnić, jeśli to właśnie my sami o nie nie zadbamy. Medycyna naturalna jest o tyle lepsza, że rośliny nie są w stanie w żaden sposób negatywnie wpłynąć na nasz organizm, tak jak ma to miejsce w przypadku wielu innych leków, których używanie w nadmiarze może mieć bardzo duży wpływ choćby na ludzką wątrobę. Należy więc być bardzo ostrożnym przy używaniu leków dostępnych w aptece. Czasami lepiej jest zastanowić się nad stosowanie zdecydowanie bezpieczniejszych, naturalnych składników.

Natura (sxc.hu)

Natura (sxc.hu)

Wilczy pazur

Wilczy pazur jest rośliną, która rośnie głównie na Karaibach oraz w Ameryce Południowej. Inaczej nazywa się ją czepotą puszystą. W bardzo odległych czasach roślina ta, wykorzystywana była przez Indian, ponieważ posiadała bardzo wiele korzystnych właściwości leczniczych. Na dzień dzisiejszy udało się zdecydowanie bardziej zbadać tę roślinę, dlatego na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady wykorzystuje się ją do produkcję leków. W Polsce tak zwana vilcacora, znana jest równie dobrze, lecz nie ma statusu leku. Jest to po prostu całkiem niezły suplement diety, który jest w stanie zapewnić wiele działań profilaktycznych. Spotkać się z nią można pod wieloma postaciami. Bardzo często wykorzystywana jest w przypadku past do zębów, kapsułek zawierających zioła i wiele witamin, a nawet w postaci herbat do zaparzenia w gorącej wodzie. Na dzień dzisiejszy nie jest to zbyt popularne w naszym kraju, choć bez problemu można zaopatrzyć się w wilczy pazur w całkiem dogodnej cenie i w nawet sporych ilościach.

Doskonale radzi sobie z wieloma chorobami

Ze względu na ogrom całkiem niezłych właściwości, czepotę puszystą wykorzystuje się przy walce z wieloma zaawansowanymi chorobami i jak się okazuje, potrafi być ona naprawdę skuteczna. Jest w stanie pomóc w walce choćby z wieloma nawet bardzo poważnymi odmianami raka, z białaczką, otyłością, astmą, wieloma alergiami i infekcjami, cukrzycą I i II stopnia, anemią, parkinsonem. Lista różnych chorób zawiera ponad 40 pozycji – a ta roślina doskonale radzi sobie z walką z nimi wszystkimi i jest doskonałym środkiem profilaktycznym, stosowanym przez bardzo wiele różnych osób. Na dzień dzisiejszy nie jest więc wykorzystywana przez pozbawionych możliwości życia w cywilizacji ludzi. XXI wiek pozwolił na dokładne przebadanie tej rośliny, dzięki czemu spokojnie można wykorzystywać jej właściwości do produkcji dobrej jakości, nieszkodliwych leków. A warto jest wykorzystywać to co dała nam matka natura. Wszystko co naturalne jest zdecydowanie lepsze niż jakiekolwiek składniki chemiczne, które są w stanie w dużym stopniu wyniszczyć nasz organizm.

About the author

Related Post