Zdrowie i uroda
Czy kosmetyki są w pełni bezpieczne?

Kosmetyki od jakiegoś czasu stały się naszym życiem. Niezależnie od płci, każdy ma w swoim domu ogrom różnego rodzaju kosmetyków. Są to kosmetyki służące do makijażu, higieny, czy upiększające. Kosmetyki to tak naprawdę środki chemiczne, które mają działać w konkretny sposób. Większość z nich została przebadana dermatologicznie i na ogół powinny być zdrowe dla ludzkiej skóry. Jednak każdy człowiek jest inny i nie na każdego dany kosmetyk będzie działał tak, jak zostało to przewidziane. Problem kosmetyków jest taki, że zawsze znajdzie się ktoś, na kogo dany krem czy balsam nie będzie działał. Znajdą się także ludzie, którzy dostaną wysypki czy pokrzywki po zastosowaniu danego balsamu. Dlatego właśnie warto uważać.

Alergie

Większość ludzi nie ma problemów przy stosowaniu żadnego rodzaju kosmetyków. Jednak najbardziej narażeni na nie są alergicy. Alergia to przede wszystkim uczulenia na różnego rodzaju składniki, także te zawarte w znanych kosmetykach. Dlatego każdy alergik powinien pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Gdy zamierzamy zastosować nowy krem, balsam, czy nawet wodę po goleniu to warto ją najpierw sprawdzić. Najprościej jest nanieść dość sporą ilość kremu na zewnętrzną część dłoni i dokładnie wetrzeć w jednym miejscu. Dłoń jest wystarczająco delikatna by po chwili pokazać możliwe działania niepożądane. Najgorzej jest w przypadku twarzy, bo jest ona najbardziej delikatna. Dlatego właśnie nie należy od razu stosować kremów do twarzy i maseczek bo mogą one spowodować wysypkę i bolesne zaczerwienienia, a to sprawi że nie wyjdziemy z domu przez najbliższe kilka dni.

kosmetyki do makijażu (pixabay.com)

Kosmetyki ekologiczne

Na rynku można spotkać się z bardzo szeroką ofertą kosmetyków ekologicznych. Kosmetyki Dermacol są przykładem takiej oferty. Ekologiczne kosmetyki mają to do siebie, że są wykonane tylko i wyłącznie ze składników naturalnych. To daje o wiele większą pewność, że po użyciu nie dojdzie do żadnych działań niepożądanych. Poza tym skład takiej kosmetyku będzie prosty i jasny dla każdego, przez co będzie można uniknąć styczności z substancją, która nas może uczulić. Poza tym skoro kosmetyki te są wykonane tylko i wyłącznie z naturalnych składników, to nie są one w żadnym stopniu chemiczne. To znowu oznacza, że brak chemii w zawartości kosmetyku, czyni go o wiele bardziej zdrowym dla naszej skóry. Także wszystko wskazuje na to, że dla zdrowia lepiej kupować ekologiczne kosmetyki.

About the author

Related Post