Społeczeństwo
Czym jest obecnie patriotyzm?

Patriotyzm to niezwykle istotny element w życiu każdego z nas. Polega on przede wszystkim na miłości i oddaniu do swojej ojczyzny, która w przeszłości doznała wielu cierpień. Może on objawiać się na wiele sposobów, choć jak najbardziej warto o nim pamiętać. W przeszłości nasz kraj doznał bowiem wielu szkód i został znacząco zniszczony podczas zarówno pierwszej jak i drugiej wojny światowej. Nie sposób nie wspomnieć również o wszystkich poległych żołnierzach, którzy walczyli za naszą wolność. W wielu przypadkach najważniejsze jest więc przede wszystkim składanie hołdu tym wszystkim osobom, szczególnie podczas ich największych świąt. Niektórzy mogą przykładowo uważać, że obecnie podczas pokoju tego typu czyny nie są konieczne, lecz jest to jak najbardziej błędne myślenie. Warto mieć też na uwadze to, że w wielu przypadkach nawet podczas okresu pokoju możemy dokonywać czynów świadczących o tym, że jesteśmy patriotami.

Chodzenie na wybory

Jednym z przykładów może być tutaj chociażby regularne branie udziału w wyborach. W wielu przypadkach bowiem zdarza się tak, że poszczególne osoby uważają że chodzenie na wybory nie ma najmniejszego sensu. Ich zdaniem nigdy nie ma na kogo głosować, lecz prawda jest taka, że znaczna część tych osób nigdy nie zapoznała się z programami wyborczymi danych partii. To właśnie od wyniku wyborów zależy niejednokrotnie to, jaki wpływ będzie miał nasz kraj na arenie międzynarodowej. Z tego właśnie powodu powinniśmy chodzić na wybory i starać się wybierać tych polityków, którzy będą zdecydowanie najbardziej uczciwi. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszyscy z nich są zawsze uczciwi i nie wszyscy chcą działać w imię dobra kraju i społeczeństwa. Niektórzy bowiem zwracają uwagę tylko i wyłącznie na swoje dobro i swoje wpływy. Niechodzenie na wybory może więc sprawiać, że ci szkodliwi politycy będą mieli większe szanse na to, by przejąć władzę. Warto więc mieć to na uwadze i wybrać się raz na te cztery lata do urn, by oddać swój głos. Nie zajmuje to dużo czasu a może mieć kluczowy wpływ na to, jak będzie funkcjonował cały nasz kraj.

Musimy dbać o naszą ojczyznę (sxc.hu)

Musimy dbać o naszą ojczyznę (sxc.hu)

Pamięć o bohaterach

W wielu przypadkach kolejnym przejawem patriotyzmu jest przede wszystkim pamięć o poległych żołnierzach, powstańcach i wszystkich osobach, które oddały w jakiś sposób życie za kraj. Trzeba mieć bowiem na uwadze to, że gdyby nie ci wszyscy bohaterowie to nasz kraj mógłby wyglądać całkowicie inaczej, a my sami niekoniecznie moglibyśmy cieszyć się wolnością. Obecnie coraz bardziej popularne stają się również ubrania patriotyczne, które często kierują się motywem właśnie poległych bohaterów. W wielu przypadkach więc może to być dodatkowa metoda na to, by w jakiś sposób pokazać, że pamięta się o swojej ojczyźnie. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jedynie naród pamiętający o swojej przeszłości może być silny i jednolity. W wielu przypadkach bowiem to właśnie na podstawie wcześniejszych wydarzeń możemy wyciągać wnioski i prowadzić do tego, by tego typu sytuacje nigdy więcej się już nie powtórzyły.

About the author

Related Post