Co pan Marcin Gutaj sądzi o rynku jednorodzinnych domów w naszym kraju?

Pan Marcin Gutaj, prezes znanej firmy deweloperskiej Magnolia działa w tej branży od wielu lat, dlatego może pochwalić się niemałym doświadczeniem. Spytaliśmy go, jakie jest jego stanowisko w temacie domów jednorodzinnych w Polsce. Przedstawiamy też oryginalny pomysł pana Gutaja na to, jak wykorzystać niesprzyjające warunki i odnieść kolejny sukces w branży deweloperskiej.

Mieszkania mają się lepiej

Według pana Marcina Gutaja, w Polsce jest o wiele większe zapotrzebowanie na mieszkania niż na domy jednorodzinne. Ma to odzwierciedlenie w sytuacji, gdy ktoś planuje sprzedać nieruchomość. Mieszkanie jest sprzedać o wiele łatwiej i szybciej, niż dom. Może to oznaczać, że inwestycja w mieszkanie jest bardziej opłacalna ze względu na większy popyt. Istnieje jednak nisza na rynku nieruchomości.

Luksusowe apartamenty jako alternatywa

Pan Marcin Gutaj razem ze swoją firmą wykorzystali sytuację w której się znaleźli – nie wszystkie domy zyskały nabywców. Stworzyli zatem luksusowe osiedle pod Warszawą przerabiając domy na apartamenty. Są to miejsca, które można wynająć na krótki okres np. podczas urlopu spędzanego pod Warszawą. Goście doceniają bezpieczeństwo i wysoki standard projektu. Znajdziemy tam również przyjemne zielone tereny oraz specjalnie wyznaczone miejsce dla dzieci. Firma Magnolia odniosła zatem kolejny sukces w swojej branży.

About the author

Related Post