Rozrywki i hobby
E-booki – książki w formie elektronicznej

Czytanie jest w stanie zwiększyć naszą wiedzę na wiele tematów. Zwiększamy dzięki temu zasób swojego słownictwa, jesteśmy w stanie dowiedzieć się nieco więcej o otaczających nam świecie oraz zapoznać się z bardzo ciekawymi, często wzruszającymi przygodami książkowych bohaterów. Warto czytać bez względu na wszystko, choćby zaledwie kilkanaście minut dziennie. W ostatnich czasach nie jest to nawet takie trudne, ponieważ książki dostępne są nawet w formie elektronicznej, dzięki czemu bez najmniejszego problemu poradzić sobie można z czytaniem, gdy nie mamy możliwości skorzystania z książki.

Na smartfonach i specjalnych urządzeniach

Zazwyczaj całkiem wygodnie czyta się takie wersje książek zarówno na telefonach komórkowych jak i czytnikach takiego formatu książek. Dzięki temu niezależnie od tego w jakim miejscu w danym momencie się znajdujemy, mamy dostęp do bazy swoich ulubionych książek. Zazwyczaj telefony są w stanie przechowywać setki, a może nawet tysiące tytułów, co robi ogromne wrażenie.

Książka (sxc.hu)

Książka (sxc.hu)

Książki w elektronicznej wersji to jednak nie to samo

Trzymając w rękach książkę w fizycznej formie z pewnością czujemy się inaczej. Tak zostaliśmy bowiem wychowani, ma to dla nas więcej sensu. Czytanie ze smartfona czy czytnika e-booków to nie to samo, nie mamy możliwości dotknąć danej książki, zrobić ewentualnych notatek na niektórych stronach, to po prostu zupełnie inne uczucie. Przecież okładka jest jedynym z elementów książki, który widoczny jest na pierwszy rzut oka. Na ekranie telefonu nie jest ona w stanie zrobić zbyt dużego wrażenia.

About the author

Related Post