Sport
Fenomen Formuły 1.

Różnego rodzaju sporty motorowe to coś, co od wielu lat jest czymś niezwykle popularnym. Powodem takiego stanu rzeczy jest najczęściej adrenalina oraz duża dawka emocji jaką dostarczają wszelkie tego typu sporty. Jednym ze zdecydowanie najbardziej popularnych sportów motorowych tego typu jest przede wszystkim Formuła 1. W wielu przypadkach każdy jej wyścig przyciąga na trybuny torów oraz przed ekrany telewizorów całą masę ludzi.

Szybkość ale i bezpieczeństwo

Historia Formuły 1. jest niezwykle bogata i sięga początków ubiegłego wieku. Już początkowe bolidy były bardzo szybkie jak na tamte czasy, co jednak sprawiało pewnego rodzaju zagrożenie. Problem polegał bowiem na tym, że nie zawsze gwarantowały one odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Z tego właśnie powodu dochodziło do sporej ilości wypadków, w tym również bardzo tragicznych. Z czasem zaczęto więc zwracać uwagę nie tylko na osiągi bolidów, ale również przede wszystkim na ich bezpieczeństwo. Obecnie więc mamy do czynienia z bolidami, które nie tylko są niezwykle szybkie, ale przede wszystkim posiadają odpowiednie zabezpieczenia.

Bolid F1 (sxc.hu)

Bolid F1 (sxc.hu)

Prawda jest jednak taka, że to właśnie szybkość przyciąga największą ilość osób do tego sportu. Poszczególne bolidy nie mają bowiem większych trudności z uzyskaniem prędkości sięgających 300km/h. Poszczególne systemy zamontowane w bolidach pozwalają na pokonywanie zakrętów z dużą prędkością. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że w wielu przypadkach bolidy są coraz bardziej szybkie oraz coraz bezpieczniejsze, co kibicom tego sportu pozwala na optymistyczne patrzenie w przyszłość.

About the author

Related Post