Edukacja
Główne cele sondy Juno

Sonda Juno został wystrzelona z powierzchni Ziemi za pomocą rakiety Atlas V, a jej głównym, początkowym zadaniem było osiągnięcie orbity Jowisza, w celu dokonania w jego najbliższej okolicy szeregu istotnych badań, dotyczących samego gazowego olbrzyma. Sondzie Juno dotarcie z Ziemi do Jowisza zajęło aż 5 lat, a w jego najbliższej okolicy ma za zadanie spędzić niecałe dwa. Po zakończeniu wszelkich zadań i przesłaniu na powierzchnię Ziemi informacji dotyczących Jowisza, planowana jest jej deorbitacja, co będzie skutkowało zniszczeniem sondy w atmosferze Jowisza.

Sonda Juno ma przed sobą wiele związanych ściśle z nauką zadań

Misja sondy Juno poświęcona jest głównie wszelkim badaniom na temat składu atmosfery Jowisza, jej struktury, pola magnetycznego i grawitacyjnego planety. Wszelkiego rodzaju informacje pomogą nam lepiej poznać planetę jaką jest Jowisz. Sonda wyposażona jest w szereg zaawansowanych urządzeń, których zadaniem będzie dokonanie zaawansowanych pomiarów i dostarczenie informacji na naszą planetę.

Ziemia (sxc.hu)

Ziemia (sxc.hu)

Sonda przebyła długą drogę

Sonda zanim dotarła w okolicę Jowisza przebyła całkiem długą i skomplikowaną drogę. Dwukrotnie wykorzystywała wpływ grawitacyjny Ziemi, co w dużym stopniu ułatwiło dokonanie całej misji. Ciekawostką, która związana jest z sondą Juno, jest z pewnością to, że będzie się ona poruszać w okolicach Jowisza, szybciej niż jakikolwiek pojazd, który został stworzony przez człowieka. Osiągnie ona prędkość 65 km/s co jest prędkością niewyobrażalną jak na ziemskie warunki.

About the author

Related Post