Index Art

Fundacja Grażyny Kulczyk

Fundacja Grażyny Kulczyk
Miasto:Poznań
Kod pocztowy:61-888
Ulica/adres:ul. Półwiejska 42
Telefon:+48 61 859 61 22
Fax:+48 61 859 61 21
Email:office@artstationsfoundation5050.com
WWW:http://www.artstationsfoundation5050.com/
Opis:

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk jest autorskim projektem doświadczonej kolekcjonerki i promotorki wielu działań z dziedziny sztuki, tańca, architektury i design’u.

Fundacja Art Stations stanowi kontynuację znanej wcześniej Kulczyk Foundation, a została wykreowana dzięki innowacyjnej formule Fundatorki. Jej filozofia to świadome wbudowanie programu instytucji promującej wiedzę o kulturze i sztuce oraz realizującej pokazy sztuki i tańca w strukturze handlu i połączenie ich we wspólnej przestrzeni Starego Browaru. Mocą tej formuły Stary Browar został przekształcony w stałe miejsce harmonijnej koegzystencji przejawów sztuki współczesnej i biznesu.

Dzięki trosce Fundatorki a przede wszystkim dzięki jej talentowi w rozpoznaniu wartości spontanicznego oddziaływania procesów kreatywnych na otoczenie - Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk realizuje konsekwentny program artystyczny. Jego misją jest bowiem nie tylko promocja wiedzy o sztuce współczesnej i otwarty, bezpośredni kontakt ze sztuką, ale także - dzięki realizacji ważnych wystaw artystów polskich i międzynarodowych - merytoryczne wspieranie lokalnych środowisk twórczych. Przedmiotem troski Art Stations Foundation jest również realizacja działań edukacyjnych zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w celu umożliwienia świadomego odbioru sztuki, a także inspirowania rozwoju osobowości poprzez sztukę.

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w dużej mierze opiera swój program wystawienniczy na prywatnej kolekcji Grażyny Kulczyk, która jest przyczynkiem do innowacyjnych zestawień, kontekstualizacji prac znajdujących się w kolekcji oraz promocji nowych poszukiwań natury estetycznej, naukowej oraz kuratorskiej.

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk jest platformą twórczych spotkań dla miasta, kraju, regionu - w duchu wzrostu współczesnej myśli polskiej i europejskiej.

 

Newsletter
Dodaj wystawę

Załóż konto i wyślij do nas informację o wystawie. Współpracuj z nami i promuj sztukę na indexART!
Twoje uwagi zastały wysłane do administratora.
Dziękujemy.

Index Art na Facebook