Zdrowie i uroda
Jak dbać o zęby?

Uzębienie jest bardzo ważne, ponieważ dzięki niemu możemy bez problemu spożywać każdy posiłek, nie martwiąc się o jego twardość czy temperaturę. Dodatkowo zęby mają bardzo ważny wpływ na nasz wizerunek. Rozmawiając z kimkolwiek możemy być pewni, że ta osoba podświadomie spojrzy na nasze zęby. Czyste i ładne uzębienie świadczy o tym, że nasz rozmówca dba o siebie, a to jest cecha bardzo ważna w relacjach międzyludzkich. Codzienne dbanie o zęby jest bardzo proste, a wystarczy tak naprawdę szczotkować je co najmniej trzy razy dziennie. Najlepiej robić to chwilę po posiłku. Trzeba tylko skupić uwagę na dokładnym wymyciu szczelin między zębami, aby nie zostały tam żadne pozostałości po zjedzonym posiłku.

Płyny do płukania ust i gumy do żucia

Niektórzy błędnie myślą, że płyn do płukania ust może zastąpić szczotkowanie. To poważny błąd, ponieważ płyn do płukania ust stosuje się głównie awaryjnie. To oznacza, że stosuje się go w momencie, w którym nie mamy możliwości dokładnie umyć zębów, a zależy nam na świeżości. Często także stosuje się gumy do żucia jako zamiennik, ale to również nie zapewni nam czystości zębów na dłuższą metę. Dlatego płyny do płukania ust powinniśmy stosować jako ewentualny dodatek, a gumy do żucia w sytuacji, gdy także nie mamy możliwości umycia zębów. Ich działanie jest jednak bardzo pomocne bo reguluje kwasowość w ustach do optymalnego dla zębów stopnia, a to pozwala na utrzymanie świeżości w jamie ustnej.

gabinet stomatologiczny (pixabay.com)

Z wizytą u stomatologa

Chcąc zachować zdrowe uzębienie, niezbędne będzie odwiedzanie gabinetu stomatologicznego. Nie jest powiedziane, że trzeba jeździć do dentysty ciągle, ale kontrolna wizyta raz na pół roku może być kluczowa. Stomatolog zapewnia nowoczesne metody leczenia uzębienia, więc można bez problemu udać się na wizytę i zapomnieć o strachu. Nawet znieczulenie stało się już bezbolesne, przez co możemy wygodnie rozsiąść się na fotelu i spokojnie przeczekać cały zabieg. Poza tym wizyta u stomatologa wcale nie oznacza od razu żadnego zabiegu, więc nie ma się czym martwić. U stomatologa można także otrzymać wiele cennych porad chociażby jak dbać o zdrowie jamy ustnej lub jakie środki zapobiegawcze stosować. Takie informacje też mogą kosztować, ale mogą być również bardziej sprecyzowane pod nasz stan uzębienia.

About the author

Related Post