Sport
Jak kosztowna jest eksploatacja roweru?

Rowerami porusza się zdecydowana większość społeczeństwa. Większość z nas nie ma raczej bardzo drogich rowerów, ponieważ nas na to nie stać. Ceny nowoczesnych rowerów mogą wynosić nawet kilka tysięcy, a niektóre sztuki są nawet powyżej 10 tysięcy złotych. Za taką cenę można zakupić nawet sprawny, używany samochód. Jednak nie zniechęca nas to do rowerów, ponieważ najważniejszy jest fakt, że nie musimy płacić za paliwo. Jeżeli mamy stosunkowo niedaleko do pracy, to dobrze jest zastanowić się właśnie nad rowerem bo pozwoli nam to zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale warunkiem będzie dobra pogoda. Jazda rowerem w deszczu nie należy do zbyt przyjemnych.

Co w rowerach się psuje?

Rowery niestety nie są idealnym środkiem transportu, którego nie spotykają awarie. Wszystko po jakimś czasie staje się coraz bardziej podatne na uszkodzenia. Najczęściej będziemy wymieniać prawdopodobnie klocki hamulcowe, jeżeli rower nie jest wyposażony w hamulce tarczowe. Do tego dojdą po jakimś czasie uszkodzenia mechanizmu przerzutek lub łańcucha. Nic nie jest wieczne i trzeba o to dbać, aby służyło nam jak najdłużej. Przerzutki rowerowe RowerTour.com to będzie jedna z najbardziej bolesnych dla portfela awarii. Na szczęście przerzutki wymienia się dopiero w przypadku ich awarii lub awarii kasety zębatkowej. Warto zwrócić jeszcze uwagę na opony, które już po dwóch intensywnych sezonach mogą nie nadawać się do jazdy. Zbyt mały bieżnik może powodować niebezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.

rower miejski (pixabay.com)

Serwisowanie rowerów

Rowery w zasadzie serwisuje się na podobnej zasadzie jak inne pojazdy mechaniczne. Różnica jest taka, że naprawę roweru możemy dokonać samodzielnie pod domem, ponieważ nie jest aż tak skomplikowana. Serwisy liczą sobie dość duże pieniądze za naprawę i nie są raczej zbyt opłacalne. Do naprawy będą nam potrzebne odpowiednie narzędzia i trochę wiedzy. Niektóre rzeczy można naprawić w ciągu pięciu minut, a w serwisie mogą skasować za to nawet 50zł. Jednak są rzeczy, które jest dużo ciężej zrobić, a przykładem może być wymiana chociażby kasety odpowiedzialnej za przełożenia w rowerze. Do tego potrzebny jest specjalistyczny klucz, którego raczej nie będziemy mieć w posiadaniu. W każdym razie odpowiednio zadbane rowery nie psują się praktycznie w ogóle przez kilka lat użytkowania, co czyni je wyjątkowo bezawaryjnym sprzętem.

About the author

Related Post