Dom i ogród
Jak powinien przebiegać remont salonu?

Remont w domu zawsze powinien być zaplanowany od początku do końca. Jest to czynność dość problematyczna, bo można tak naprawdę więcej uszkodzić niż zrobić. Salon jest także prawdopodobnie największym pomieszczeniem w każdym domu. Dlatego do pierwszych czynności należy wysprzątanie całego pomieszczenia. Sprzątanie pomieszczenia będzie oznaczało w tym wypadku wyniesienie wszystkich rzeczy na zewnątrz. Nie będzie to takie łatwe, bo niektóre meble w salonie są skręcane na miejscu więc nie będzie możliwości ich wyniesienia. Rozkręcać także się nie opłaca, bo to tylko dokładanie sobie dodatkowej pracy. W takim wypadku trzeba będzie kupić dość dużą folię i dokładnie zabezpieczyć meble, które pozostały.

Prace remontowe

Gdy pokój został dokładnie wysprzątany to przychodzi czas na przyniesienie wszystkich niezbędnych przyrządów i narzędzi. Najlepiej remont przeprowadza się gdy posiada się wszystkie narzędzia i materiały budowlane na miejscu. Wtedy nawet nie trzeba przerywać prac na przynoszenie materiałów budowlanych i wszystko przebiega bardzo sprawnie. Warto już na początku prac zabezpieczyć podłogę jeżeli nie chcemy jej zniszczyć, ale przy większości remontów wymienia się podłogę na nową, bo przecież salon trzeba odświeżyć. Prace remontowe w salonie to będzie głównie poprawa instalacji elektrycznej, malowanie ścian, wymiana podłogi, a następnie umieszczenie nowego umeblowania. Wszystko to można tak naprawdę zamknąć w ciągu trzech dni, ale wszystko trzeba mieć z góry zaplanowane.

remont salonu (pixabay.com)

Podłoga

Podłoga przy remoncie najczęściej jest wymieniana z bardzo wiadomych powodów. W większości przypadków podłoga jest już uszkodzona ze względu na wiek, ale zdarza się że można uszkodzić podłogę podczas remontu. W każdym razie stoją przed nami dwa kluczowe rozwiązania. Pierwsze jest prostsze i nie wymaga wymiany podłogi, a jest to nic innego jak cyklinowanie Chrzanów. Cyklinowanie to zabieg, który ma przywrócić naszej podłodze dawny blask i naprawić uszkodzenia, które są jeszcze możliwe do naprawy. Jednak nie zawsze to przynosi planowany efekt, więc lepiej przyjrzeć się dokładnie podłodze i sprawdzić czy nie ma poważniejszych uszkodzeń. Drugą opcją jest całkowita wymiana podłogi, która wymaga już całego dnia pracy, ale wtedy jest pewność że podłoga będzie nowa i nienaruszona.

About the author

Related Post