Rozrywki i hobby
Jak przygotować się do spływu kajakowego

Kajakarstwo się robi coraz bardziej popularną aktywnością. Bliskość natury, niewielki wysiłek i fakt, że jest ona aktywnością grupową sprawiają, że decyduje się na nią bardzo dużo ludzi. O czym warto pamiętać wybierając się na kilkudniową wyprawę kajakarską? Co ze sobą zabrać? Jak się to wszystko zaplanować? Wszystkie informacje znajdziecie w poniższym artykule.

kajakarstwo(sxc.hu)

kajakarstwo(sxc.hu)

Po pierwsze i najważniejsze każdy wybierający się na spływy kajakowe Drawa powinien pamiętać ,że kajakarstwo jest bezpiecznym sportem, a wszystko na rzece zależy od nas i naszego zachowania. Wybierając trasę spływu powinniśmy wziąć pod uwagę poziom jego trudności oraz umiejętności najsłabszych uczestników naszej wyprawy. Konkretne określenie początku i końca trasy sprawią, że nikt się nie zgubi, ani nie popłynie za daleko.

Pakując się na kilkudniowy spływ należy pamiętać o zabraniu wszelkich niezbędnych rzeczy czyli namiotu, śpiwora, materaca, apteczki, turystycznej butli gazowej oraz odzieży na zmianę  i odpowiedniej ilości prowiantu. Ilość jedzenia powinna być dość duża, gdyż kajakarstwo to wysiłek, podczas którego spalamy więcej kalorii niż na co dzień. Niezwykle istotna jest również woda pitna, gdyż nawadnianie organizmu to jedna z podstawowych rzeczy, o której powinniśmy pamiętać.

Bardzo ważne są również kremy z filtrem i nakrycie głowy. Duże słońce i wilgotność powietrza są gwarancją oparzenia w przypadku niezabezpieczonej skóry. Kolejnymi istotnymi kwestiami jest apteczka oraz foliowe worki na bagaże oraz nieprzemakalny pokrowiec na dokumenty i telefon.

About the author

Related Post