Turystyka
Jak tanio wyjechać na wakacje?

 

Wiosna zawsze wzbudza w nas pozytywne  emocje. Gdy  pierwszy raz możemy rzucić w głąb szafy ciepły płaszcz, radość ogarnia nasze serce i już wyobrażamy sobie te ciepłe wieczory z lampką wina i przyjaciółmi. Niestety na to trzeba jeszcze trochę poczekać. Ale już teraz warto zaplanować swój urlop, nawet jeśli odpocząć chcemy dopiero latem. Dlaczego warto? Bo wcześniejsza organizacja wakacyjnego wyjazdu się opłaca!

Jak zaplanować tani urlop za granicą?

ciepłe kraje (sxc.hu)

ciepłe kraje (sxc.hu)

Po pierwsze, poświęć kilka wieczorów na wyszukiwanie tanich lotów lub przejazdów autobusowych. Jednak jeśli wybierasz się gdzieś dalej, to szybciej, bezpieczniej i wygodniej będzie lecieć samolotem.  Szukaj na stronach tanich linii. Nie skupiaj się jedynie na miesiącach letnich. Być może najtańsze przeloty będą we wrześniu, kiedy za granicą jeszcze jest ciepło, a w Polsce wręcz przeciwnie. Z drugiej strony, może warto być bardziej spontanicznym i jeśli znajdziesz lot za grosze już za tydzień, bierz urlop i pakuj walizkę!

Gdy już znajdziesz dogodny i niedrogi przejazd, możesz zacząć szukać i rezerwować nocleg.  Najkorzystniejszy wybór, to wynajem pokoi u mieszkańców lub hiszpania domy do wynajęcia. Pierwsza opcja będzie w sam raz dla pary, zaś druga, to idealny wybór dla większej paczki przyjaciół lub rodziny.  Zwróć uwagę, że im dłuższy pobyt, tym ceny są niższe. Poza tym, już rezerwując nocleg wcześniej drogą internetową, powinieneś dostać atrakcyjną cenę. Najtrudniej byłoby znaleźć tanie spanie na ostatnią chwilę. I tu wracamy do punktu wyjścia, czyli planowania z wyprzedzeniem!

 

About the author

Related Post