Biznes i finanse
Jak założyć własny biznes

Każdy chciałby być sam dla siebie szefem i prowadzić własny biznes. Jeszcze lepiej, jakby była to działalność zgodna z naszymi zainteresowaniami lub wykształceniem. Pomimo tego, że zazwyczaj pomysłów na rozkręcenie własnego biznesu mamy mnóstwo, przy jego rodzaju napotykamy na wszelkiego rodzaju trudności. Tutaj kłody pod nogi rzuca nam przede wszystkim państwo.

Od czego to się zaczyna?

Przede wszystkim trzeba mieć pieniądze, albo dobrą zdolność kredytową. Można postarać się o dofinansowanie od państwa albo od Unii Europejskiej, ale to znowu wiąże się z mnóstwem papierkowej roboty. Niestety, biurokracja w naszym kraju wciąż ma się dobrze i nie zanosi się na to, żeby to się w najbliższej przyszłości zmieniło. Niezależnie od tego czy po głowie chodzi ci hurtownia win, czy też zakład fryzjerski dla psów musisz „odhaczyć” swoją część papierologii i przebiec odległość maratonu, biegając od urzędu do urzędu.

Co dalej?

Kiedy już się z tym wszystkim uporamy, czeka nas kolejne trudne zadanie, mianowicie wybór odpowiedniego i dobrze przystosowanego lokalu, spełniającego wszelkie wymagane normy. Niestety, w większych miastach typu Warszawa ceny takich lokali przyprawiają przyszłych przedsiębiorców o zawrót głowy. Dalej musimy znaleźć odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, albo ludzi gotowych do pracy w danej branży i chętnych do nauki nowych rzeczy. Potem zostają już tylko przyjemniejsze sprawy, czyli wybranie nazwy (o ile już nie została wybrana), urządzanie biura, drukowanie wizytówek i promowanie swojej firmy na rynku.

start w biznes

start w biznes

About the author

Related Post