Społeczeństwo
Jak zmienił się patriotyzm?

Polska to kraj, który ma bardzo ciężką przeszłość. Wystarczy tylko zapoznać się z całym tematem drugiej wojny światowej aby poznać całe okrucieństwo, które wtedy miało miejsce. Oczywiście to co jest opisywane w książkach uczących historii to zaledwie część dramatu, który spadł na obywateli Polski. Wszystko jest pokazane w prosty sposób i nie oddaje aż takiego tragizmu jaki miał miejsce. Więcej wiedzy można wyciągnąć z gier i filmów, gdzie producenci nie oszczędzali brutalnych scen. Dopiero takie obrazy działają na nas najbardziej i pozwalają dokładnie zrozumieć, co tak naprawdę działo się ponad 70 lat temu. W każdym razie druga wojna światowa trwale odbiła ślad na historii naszego kraju.

Polscy patrioci

Nie bez powodu patriotyzm kojarzy się głównie z okresem drugiej wojny światowej. To właśnie wtedy to pojęcie miało największy sens. Wielu Polaków w tym czasie oddawało własne życie za innych, walcząc o lepsze jutro. Sytuacja dla naszych żołnierzy z góry była przesądzona, ale oni nigdy się nie poddali. Ukrywając się w lasach walczyli do końca jako partyzantka. Wygrali przez to wiele potyczek z wrogimi żołnierzami, ale były to niestety tylko potyczki. Tak naprawdę nie mieli żadnych szans z nieprzyjacielem, ale i tak nie poddawali się w walce. Wielu z nich po wojnie skończyło w więzieniach, bo nasz kraj i tak został przejęty przez wroga. Trafiając do więzienia również się nie poddali i nie wydali innych, przez co należy im się wieczna chwała.

historia (pixabay.com)

Patriotyzm dzisiaj

Obecnie na świecie panuje względny spokój. Względny, ponieważ w krajach arabskich ciągle są jakieś spory. Jednak poszkodowane kraje podczas drugiej wojny światowej wyszły na prostą. Wciąż żyje jeszcze garstka osób, które przeżyły wojnę i mogą opowiedzieć jak to naprawdę wyglądało. Niestety w czasach spokoju patriotyzm powoli zanika. Oczywiście na ulicach możemy spotkać ludzi noszących koszulki patriotyczne https://unirepatria.pl/. To tylko dziwna moda, która zrodziła się z nijakiego powodu. Większość tych osób nie ma nawet pojęcia z czym powinien się wiązać prawdziwy patriotyzm, a o żołnierzach wyklętych słyszeli tylko z nazwy. Nie można przez to obrażać prawdziwych patriotów, którzy walczyliby o kraj niezależnie od tego co by się działo. Jednak takich ludzi jest coraz mniej i większość kieruje się aktualnym trendem.

About the author

Related Post