Dom i ogród materac
Jaki materac wybrać?

Przeciętnie śpimy około 8 godzin na dobę, co w prostym rachunku pokazuje, że ponad 30 procent życia spędzamy w łóżku. Od jakości snu zależy nasz nastrój podczas całego dnia, ponieważ to właśnie wtedy nasz organizm się regeneruje, nerwy się uspokajają, a całe ciało się rozluźnia. Nic dziwnego zatem, że powinniśmy zadbać o wybór dobrego materaca, który nie tylko ma spełniać funkcje estetyczne, ale przede wszystkim zadbać o nasze zdrowie.

Jego ważną funkcją jest zapewnienie odpowiedniego podparcia dla naszego kręgosłupa, dlatego powinien być właściwy dla naszego wzrostu i wagi ciała. Często zastanawiamy się, czy materac powinien być twardy czy miękki. Zatem tak naprawdę wyznacznikiem tego, jaki materac jest odpowiedni dla nas, zależy od budowy naszego ciała. Dla zdrowego kręgosłupa materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki.

Jednak nasza waga i wzrost nie jest jedynym wyznacznikiem dla wyboru materaca, bowiem równie ważna jest kwestia pozycji, jaką przyjmujemy podczas snu. Dla śpiących na boku najbardziej odpowiedni będzie materac elastycznie dopasowujący się do ciała. Z kolei przy przyjmowaniu pozycji na wznak, przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę na to, czy kręgosłup w okolicach lędźwi nie wygina się zbyt mocno ani nie przylega nadmiernie do materaca.

Materace cieszące się zaufaniem swoich klientów możemy znaleźć między innymi na stronie http://www.abar.com.pl/produkty/tempur-mattresses/. Dokonując wyboru warto się kierować nie tylko konkretnymi wytycznymi, ale również indywidualnymi preferencjami.

About the author

Related Post