Turystyka
Madryt czy Barcelona ?

 

Co bierzesz pod uwagę, planując wakacje? Gorący klimat i piaszczyste plaże? A może możliwości zwiedzania, historyczne zabytki lub malownicze, egzotyczne krajobrazy?  Do tego przydałoby się, aby miasto to nie było drogie, aby móc spędzić w nim tydzień i nie zbankrutować. A może by tak połączyć te wszystkie cechy? Czy możliwe jest znalezienie miejsca z urokliwymi krajobrazami, dziedzictwem historycznym, z dostępem do ciepłego morza i w dodatku taniego? Jasne! Taka właśnie jest Hiszpania!

uliczki Madrytu (sxc.hu)

uliczki Madrytu (sxc.hu)

Hiszpania jest jednym z ulubionych krajów odwiedzanych przez Polaków podczas wakacji. Jest w niej wszystko, czego potrzeba nam, ludziom żyjącym w chłodzie i szarudze przez większość roku. Nadaje się na wyjazd zarówno z rodziną, jak i z przyjaciółmi oraz na romantyczny wypad we dwoje. Każdy znajdzie coś dla siebie. W każdym wypadku warto wynająć hiszpania domy wakacyjne, aby cieszyć się pobytem w prywatności i bez ograniczeń.

Co zobaczyć w Hiszpanii?

Madryt i Barcelona

Stolica oraz najciekawsze miasto w Hiszpanii, Barcelona, oferują mnóstwo zakątków do odwiedzenia. Sercem Madrytu, jest Puerta del Sol, czyli Brama Słońca. Tam trzeba być! To okrągły plac, oblegany przez turystów, ale pełny uroku dzięki knajpkom i  jasnym domkom wokół  niego. Jest to też idealny wybór na imprezowe wakacje! W Madrycie karnawał trwa dzień i noc, a bawią się zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

W Barcelonie natomiast trzeba przejść się  aleją La Rambla. To najdłuższa aleja, wzdłuż której posadzone są platany. Dojdziesz nią  od Placu Katalońskiego aż to samego portu, który jest jednym z największych w Europie. Fani piłki nożnej, a konkretnie katalońskiego klubu, nie mogą przegapić też zwiedzania stadionu Camp Nou.

About the author

Related Post