Motoryzacja
Monitoring pojazdów ciężarowych

Możliwość kontrolowania pracowników jest jedną z ważniejszych rzeczy, która pozwala panować nad wszystkim rzeczami, które są przez nich wykonywane. Niekiedy zdarza się tak, że w branżach są one mocno ograniczone. To powoduje, że pracownicy nie przykładają się do potwierdzonych obowiązków lub wręcz ich nie wykonują. Tak jest w branży transportowej, bo będąc wiele setek kilometrów od siedziby firmy pracownicy czują się swobodnie. Wiedzą, że nikt nie będzie w stanie ich zauważyć. Często zdarza się tak, że wykorzystują samochody do własnych celów i w ten sposób marnują firmowe paliwo i przede wszystkim opóźniają czas dotarcia na miejsce. Jest to rzecz problematyczna, o której powinniśmy wiedzieć i wyciągać z tego konsekwencje. Są też tacy pracownicy, który sumiennie wykonują swoją pracę i nigdy nie używają samochodów do własnych celów, rzetelnie rozliczają się z każdej godziny itd. Powinni zostać oni docenieni na przykład za pomocą premii lub też większego wynagrodzenia. Jeżeli chcemy mieć możliwość wglądu w pracę swoich podopiecznych to jak najbardziej jest to możliwe. Wystarczy tylko odpowiednio wyposażyć flotę samochodową i dostosować je pod nowoczesne systemy.

Monitoring

Systemy monitoringu pojazdów są obecnie stosowane na całym świecie. Jest to jedno z takich rozwiązań, które są naprawdę przydatne, bo dostarczają masę informacji o samochodach. Przede wszystkim dzięki satelicie dokładnie wiemy w którym miejscu się znajduje. Widzimy jego pozycję i często mamy także możliwość wyśledzenia jego trasy. Na tej podstawie można sprawdzić czy taka osoba porusza się do celu czy może zboczyła z trasy z niewiadomych nam powodów. Jeżeli pracownik będzie wykorzystywał samochód do innych rzeczy jak praca to po jego powrocie będziemy mogli z nim o tym porozmawiać. Jeżeli przyzna się do winy i będzie żałował to taką osobę wcale nie trzeba zwalniać z pracy. Takie systemy monitoringu pozwalają na jeszcze więcej rzeczy. Za ich pomocą jesteśmy w stanie obserwować zużycie paliwa. Na tej podstawie można zobaczyć który z kierowców jest najbardziej ekonomiczny, a który z nich nie szanuje paliwa i jeździ w szalony sposób. Dobrze jest znaleźć takie przypadki, ponieważ to może przełożyć się na rozwój firmy.

Samochód ciężarowy (sxc.hu)

Samochód ciężarowy (sxc.hu)

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Takie rozwiązania często spotykają się z niezrozumieniem kierowców. Uważają oni, że są to rozwiązania, które służą do śledzenia pracowników. Prawda jest jednak inna, są one stosowane wyłącznie w celu monitorowania samochodów. Jest to ważne i dlatego powinniśmy zainteresować się tematem dogłębnie. Te funkcje są pomocne też w zabezpieczaniu pojazdów. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie wiedzieć w jakim miejscu znajduje się pojazd. Jeżeli z jakiegoś powodu zostanie on ukradziony to będziemy mogli wyśledzić go z dużą dokładnością. Gdyby takich systemów nie było to narażalibyśmy się na całkiem poważne problemy i możliwość stracenia samochodu o dużej wartości. Dobrze jest zastosować rozwiązania, które działają również w taki sposób.

About the author

Related Post