Zdrowie i uroda cytryna z imbirem
Naturalne sposoby na nadpotliwość

Pocenie się może popsuć nam nastrój w najlepszy dzień i utrudniać codzienne relacje z innymi ludźmi. Jednocześnie jednak jest to zupełnie naturalny proces, dzięki któremu organizm może się oczyścić z toksyn. Inaczej jest w wypadku nadmiernej potliwości. Wówczas może być ona wynikiem chorej tarczycy, dolegliwościami układu nerwowego lub nieodpowiednim poziomem cukru we krwi. W takiej sytuacji powinniśmy poszukać sposobu na uwolnienie się od problemu potu – najlepiej czerpiąc z natury.

  • Szałwia – dzięki zawartości dużej ilości magnezu i witaminy B pomaga skórze oddychać. przechowywanie książek w salonie
  • Ocet jabłkowy, tymianek i rozmaryn – dezodorant przygotowany z tych składników skutecznie reguluje pracę gruczołów potowych.
  • Skrzyp polny – przygotowany z niego napar należy nakładać na partie ciała, które najmocniej się pocą.
  • Olejek z drzewa herbacianego – skutecznie zwalczy nieprzyjemny zapach, towarzyszący poceniu.
  • Wywar z kory dębu – taki napar skutecznie zahamuje nadmierną aktywność gruczołów potowych.
  • Soda oczyszczona i cytryna – pasta przygotowana z tych składników powinna być nakładana pod pachy podczas prysznica – efekt gwarantowany!

To tak naprawdę tylko kilka przykładowych propozycji. Z pewnością poznamy ich więcej u naszym mam i babć. Niestety naturalne metody są obarczone nieskutecznością stosowania. W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak sięgnąć po sprawdzony antyperspirant lub skonsultować swój problem z chirurgiem. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie https://etiaxil.com.pl/nadpotliwosc-jak-sobie-z-nia-radzic/.

About the author

Related Post