Motoryzacja
Nowoczesne auta wyprzedzające swoją erę

Tradycyjne auta które możemy spotkać na naszych drogach w większości przypadków nie wyróżniają się niczym szczególnym. Są to przede wszystkim auta o stosunkowo niskiej mocy, które mają charakteryzować się niskim spalaniem oraz komfortem podróżowania. Przede wszystkim służą one do tego, by dojechać do pracy czy też zrobić zakupy. Istnieją jednak również auta, które możemy spotkać znacznie rzadziej. Ich cena jest niejednokrotnie ogromna, lecz w zamian za to charakteryzują się one ogromną mocą oraz zaawansowaniem pod kątem technologii.

Superauta

Tak zwane superauta to przede wszystkim pojazdy od producentów klasy premium, których moc często przekracza 500 koni mechanicznych. W wielu przypadkach osiągają one prędkość 100 km/h w ciągu 3-4 sekund. Nie można zapominać również o całej masie systemów i rozwiązań, które pozwalają łatwiejsze sterowanie tak mocnym samochodem. Warto tutaj wspomnieć jednak o tym, że w przeszłości tego typu ułatwienia nie były dostępne, co powodowało że auto z tylnym napędem o ogromnej mocy było bardzo trudne do prowadzenia.

Kiedyś superauta nie miały tylu ułatwień jazdy jak dzisiaj (sxc.hu)

Kiedyś superauta nie miały tylu ułatwień jazdy jak dzisiaj (sxc.hu)

Istnieją również pojazdy nazywane hiperautami. Są to samochody, które często mają tak wielką moc, że nie są one dopuszczone do jazdy po drogach publicznych. Przede wszystkim wykorzystuje się je na torach, gdzie mogą rozwijać one ogromne prędkości. Często pozbawione są one dodatkowych udogodnień, by móc zaoszczędzić jak najwięcej kilogramów. W ostatnich czasach poszczególne elementy tego typ aut wykonane są z włókien węglowych, które sprawiają że pojazd jest niezwykle lekki, przez co ma on o wiele lepsze osiągi.

About the author

Related Post