Wiele osób decyduje się na to, aby przygarnąć do siebie jakoś zwierzaka. W większości przypadków wybór pada na typowo domowe psy i koty. Musimy pamiętać, że opiekowanie się nimi stanie się naszym obowiązkiem. Są to żywe istoty i musimy zrobić wszystko, aby mogły one odnaleźć spokój i wygodę w naszym domu. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy damy radę się nimi zajmować to lepiej będzie się po prostu wstrzymać. Jako rodzice nie powinniśmy też ulegać presji naszych dzieci. Nie będą one wiedziały jak wiele rzeczy trzeba będzie poświęcić, aby móc się zajmować takim psem czy kotem. Przede wszystkim będziemy musieli się nimi zajmować i nie będzie można ich tak po prostu zostawić. Jeżeli to zrobimy to najpewniej nie będą one w stanie spędzić dłużej niż kilka godzin bez swojego właściciela. Jest to dla nas ogromnie ważne i dlatego powinniśmy zastanowić się przynajmniej kilka razy zanim podejmiemy tak ważne decyzje. Kolejną rzeczą, która jest dla nas ważna to fakt, że jest to kolejna istotna, którą z pewnością pokochamy, a która odejdzie w przeciągu zaledwie kilkunastu kolejnych lat. Dla wielu osób jest to naprawdę wielkie przeżycie, które porównywalne jest między innymi ze śmiercią człowieka, członka rodziny. Jeżeli przywiązujemy się do żywych istot tak bardzo to również musimy się zastanowić czy chcemy brać na siebie takie brzemię.

Koszty

Utrzymanie zwierząt może być też dość kosztowne. Szczególnie na samym początku. W przypadku psów będziemy musieli przede wszystkim wyposażyć się we wszystkie akcesoria, które są potrzebne do tego, aby móc z nimi wychodzić na spacer czy też zapewnić jakieś warunki do życia u nas w domu. Nie jest to nic taniego i dlatego na początku będziemy musieli przygotować sobie przynajmniej kilkaset złotych, aby mus kupić wszystko co niezbędne. W późniejszym czasie wydatki nie powinny być już tak wielkie, ponieważ będą one dotyczyły głównie takich elementów, które będziemy kupowali na bieżąco. Przede wszystkim różnego rodzaju karma do jedzenia czy też przysmaki. Są one ważne i nie można z nich rezygnować, ponieważ tylko one zawierają takie składniki, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju naszego zwierzęcia. Nie powinno dawać się im odpadków ze stołu, ponieważ są one pozbawione odpowiednich wartości, które są im potrzebne do normalnego funkcjonowania.

Kot (sxc.hu)

Kot (sxc.hu)

Opieka zdrowotna

Musimy wiedzieć również o tym, że zwierzęta i w szczególności psy mogą chorować. Wiele z takich schorzeń to nic innego jak kalka naszych chorób. Niestety w przypadku zwierząt nie możemy mówić o tym, że leczenie jest darmowe i fundowane przez państwo. Za każdą wizytę będziemy musieli zapłacić. Na dodatek lekarstwa będą dostępne za pełną sumę, co również jest dość sporym kłopotem. Wiele osób nie poczuwa się do obowiązku nad takim zwierzęciem. Będzie to więc oznaczało zaniechanie leczenia. Jest to naprawdę przykre, ponieważ w taki sposób zwierze najpewniej będzie się męczyło lub nawet zostanie skazane na śmierć. Jeżeli zależy nam na naszym zwierzęciu to warto jest odwiedzić takie miejsce jak klinika weterynaryjna Wrocław. Tam będziemy mogli otrzymać odpowiednią pomoc i sprawić, że nas pies będzie mógł stanąć na swoje nogi.

About the author

Related Post