Praca
Pierwsza praca – jak ją znaleźć?

Poszukiwanie pierwszej pracy to dość trudny obowiązek. Trzeba tak naprawdę solidnie się postarać aby znaleźć coś sensownego, bo ogłoszeń jest pełno, a jakość pracy jest również ważna. Kończąc naukę szkolną mamy tak naprawdę zerowe doświadczenie i wiedzę, która zależała od naszego podejścia do nauki. Nie mając żadnych znajomości będziemy tak naprawdę skazani na wysyłanie aplikacji do wielu firm bez żadnej pewności, że nas przyjmą. Firmy szukają zazwyczaj pracowników, którzy mają jakiekolwiek doświadczenie w danej branży. Przez to właśnie szansa że zostaniemy gdziekolwiek przyjęci jest bliska zera.

Praca w branży

Osoby, które zakończyły naukę w technikum mają wyuczony konkretny zawód i potwierdzające to kwalifikacje. Najczęściej po zakończeniu nauki szukają pracy w wyuczonej branży i jest to bardzo dobry krok do powiększania swojej wiedzy. Jednak bez doświadczenia raczej żadna firma nie zaryzykuje i nie przyjmie takiego świeżego pracownika. Przeszkolenie go mogłoby pochłonąć zbyt duże pieniądze i nie ma gwarancji, że pracownik wyuczy się wszystkich powierzonych mu czynności. Zawsze można skierować się na różnego rodzaju kursy doszkalające w danej branży, bo to może mieć znaczący wpływ na rozpatrzenie naszych aplikacji.

praca przy użyciu komputera (pixabay.com)

Staż

Złotym środkiem na zatrudnienie jest tak naprawdę staż. Minusem tego rozwiązania jest jedynie dość długi okres nauki, w którym wypłaty są niestety bardzo niskie. Jednak staż jest idealnym przygotowaniem do pracy, przez co pracodawca jest w stanie sprawdzić, czy jesteśmy w stanie wyuczyć się zawodu. Jeżeli okaże się że spełniamy wymagania pracodawcy to możemy mieć niemalże stuprocentową pewność, że zostaniemy przyjęci na umowę o pracę. Wtedy jest już wszystko z górki i można spokojnie zarabiać kolejne pieniądze na życie.

About the author

Related Post