Motoryzacja
Sprzedaż starego samochodu

Wiele osób ma stary samochód, który przeznaczony jest jako rezerwowy. W dalszym ciągu jest on „na chodzie”, ale przeważnie jest w złym stanie technicznym i nie nadaje się do użytkowania na co dzień. Utrzymywanie takiego samochodu to jednak pełnoprawne wydatki i dlatego dobrze jest się zastanowić czy naprawdę go potrzebujemy. Jeżeli zdecydujemy się na jego sprzedanie to będziemy mogli przede wszystkim pozbyć się wydatków związanych z jego ubezpieczaniem, badaniem technicznym czy dokonywaniem napraw. Sprzedanie takiego samochodu nie będzie proste, ale jeżeli wykorzystamy wszystkie możliwości to na pewno nam się to uda. Na początku warto jest się zorientować czy osoby z naszego otoczenia (rodzina i znajomi) nie poszukują samochodu. Dzięki temu będziemy mogli pozbyć się pojazdu i jeszcze komuś pomóc za symboliczną kwotę. Jeżeli nie mamy takiej osoby to konieczne stanie się sformułowanie ogłoszenia i umieszczenia go tam, gdzie tylko mamy możliwość. W tym celu dobrze jest wykorzystać prasę lokalną oraz możliwości internetu. Dzięki temu będziemy mogli w szybki sposób znaleźć kupca i pozbyć się zbędnego balastu. Znaczenie ma szczególnie to drugie rozwiązania, bo jego zasięg jest zdecydowanie większy. Możemy spotkać się z zainteresowaniem nawet od ludzi z dużych odległości.

Sprzedaż w internecie

W ten sposób możemy pozbyć się samochodu i sprzedać go mniej więcej za taką kwotę jaka jest jego rynkowa wartość. Jeżeli w dalszym ciągu nadaje się on do jazdy i przechodzi przez kolejne przeglądy to możemy wyciągnąć kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od marki pojazdu, jego modelu, rocznika, przebiegu i wielu innych czynników, które składają się na ostateczną cenę. Jeżeli samochód nie jest już w dobrym stanie to jego sprzedanie nie będzie dla nas proste. Być może będą umawiali się z nimi zainteresowani, ale na oględzinach szybko przekonają się, że nie warto go kupować. Często zdarza się, że samochód nie wzbudzi zbyt wielkiego zainteresowania i zwyczajnie nie uda się nam go sprzedać za taki pieniądze jak chcemy. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak szukać inne rozwiązania, które pozwolą nam na odzyskanie przynajmniej części zainwestowanych w niego pieniędzy.

Za stary samochód nie dostaniemy zbyt wielu pieniędzy (sxc.hu)

Za stary samochód nie dostaniemy zbyt wielu pieniędzy (sxc.hu)

Skup samochodów

Jedną z takich możliwości jest zezłomowanie pojazdu. Dzięki temu dostaniemy pieniądze, które będą warte cenie złomu. Nie należy się spodziewać zbyt wielkich sum, ale zawsze jest lepsze wyjście niż nie otrzymanie niczego. Pozbędziemy się też problemu z opłatami więc sumarycznie wyjdziemy na swoje. Jeżeli szkoda jest nam szkoda pozbywać się samochodu w taki sposób to zawsze możemy odwiedzić skup aut. Jest to miejsce, gdzie przyjmowane są właściwie wszystkie pojazdy. Nie ważny jest ich stan techniczny, to czy są one na chodzie czy może nie jeżdżą od wielu lat. Zaproponowana cena będzie adekwatna do jego stanu i dzięki temu będziemy mogli dostać znacznie większe pieniądze niż w przypadku, gdybyśmy taki pojazd zezłomowali. Warto jest zdecydować się na taką opcję, gdy naprawdę nie mamy już innej możliwości, a termin przedłużenia ubezpieczenia nieubłaganie się zbliża.

About the author

Related Post