Ekologia i środowisko
Świąteczne drzewko

Święta zapasem, dlatego coraz częściej powinniśmy myśleć nad przystrojeniem naszego mieszkania. Oczywiście na początku grudnia prawie we wszystkich oknach zaczynają pojawiać się ozdoby. Na balkonach powoli pokazują się lampki świąteczne. Jednakże drzewko świąteczne kupowane jest stosunkowo krótki przed samymi świętami Bożego Narodzenia. Część osób decyduje się na sztuczną choinkę, która służy na parę lat, dzięki czemu nie musza zastanawiać się „jaka w tym roku kupimy choinkę?”, druga część natomiast, jest zwolennikiem kupna świeżej choinki, dlatego co roku rozmyślają nad gatunkiem swojego drzewka świątecznego.

Z roku na rok możemy zaobserwować, że powstaje coraz więcej punktów ze sprzedażą choinek. Stoisko przed centrum handlowym to już norma, zdarza się również, że takie stoiska pojawiają się na osiedlach mieszkalnych (np. nowe osiedle Łódź) co znaczenie zachęca mieszkańców do kupna drzewka, ponieważ nie musza dźwigać go przez pół miasta.

Najczęściej wybieranym drzewkiem świątecznym jest świerk. Charakteryzuje się ona intensywnym zapachem wydobywającym się z igieł świerkowych oraz tradycyjny stożkowym kształtem. Niestety wadą tej choinki jest to, że nie jest ona wytrzymała i bardzo szybko będzie gubić igły. Jeśli zależy nam na kupnie świerka do naszego domu możemy pokusić się o inną odmianę tego drzewka. Świerk kłujący na pewno dłużej postoi w naszym mieszkaniu i równie intensywnie będzie pachnieć. Musimy jednak uważać na jego igły, jak sama nazwa wskazuje są bardzo kujące.

sxc.hu

sxc.hu

Kolejnym bardzo popularnym drzewkiem jest jodła kaukaska.  Jest ona znacznie droższa od wyżej wymienionych choinek, dlatego tez mówi się, że jest to jedna z ekskluzywnych choinek. Jeśli zależy nam na tym, by drzewko bardzo długo stało możemy pokusić się na ten rodzaj choinki. Może ona stać nawet do dwóch miesięcy. Niestety musimy liczyć się z tym, że jodła kaukaska nie daję tak intensywnego zapachu.

About the author

Related Post