Technika i przemysł
Wyrób finalny – co liczy się dla klienta docelowego?

Klienci oceniają produkt na podstawie kilku ważnych czynników w zależności od jego przeznaczenia. Weźmy pod uwagę przenośne urządzenia elektroniczne, które zdobywają tak wielką popularność na całym świecie. Najważniejszą rzeczą dla przeciętnego użytkownika będą parametry techniczne. Im lepszej jakości będzie to urządzenie tym lepiej. Zwracamy uwagę na podzespoły, ich wydajność, możliwości itd. Kupujemy z reguły taki sprzęt, który będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania na obecny moment, jak również na kilka najbliższych lat (coraz częściej taki sprzęt wymieniany jest co roku). Drugim ważnym czynnikiem jest cena – nie ma się co oszukiwać, jeżeli coś będzie zbyt kosztowne to nie znajdzie zbyt wielu nabywców. Producentom nierzadko bardziej opłaca się obniżyć cenę. W ten sposób będą mieli mniejszy zysk na produkt, ale sumarycznie uda się im sprzedać więcej produktów, poprawić rozpoznawalność marki i więcej zarobić. Z punktu widzenia użytkownika ważną kwestia jest też oprawa i sposób przedstawienia produktu.

Jakość wyrobów

Nie od dziś wiadomo, że sposób zapakowania produktów ma znaczenie. Jest wiele osób, które na tej podstawie podejmują decyzję o zakupie. Wchodzimy do sklepu i patrzymy na interesujące nas produkty. Nie znając się będziemy zwracali uwagę przede wszystkim na to, co widzimy. Duże znaczenie ma to jak wygląda opakowanie na regale. Jeżeli jest pogniecione lub w rozerwane to automatycznie czegoś takiego nie kupimy. Nawet jeżeli urządzenie na pierwszy rzut oka będzie wyglądało odpowiednio to wydaje się nam, że wkrótce przestanie działać. Często okazuje się to zasadne, bo tak w istocie może być. Dlatego producent powinien przyłożyć większą uwagę do tego jak powinien wyglądać produkt gotowy i jak powinien się one prezentować na sklepowych regale. Jeżeli obawiamy się, że nasz produkt może zostać zniszczony w czasie transportu to musimy bardziej zabezpieczyć opakowanie. W ten sposób nie tylko zmniejszymy liczbę reklamacji, ale wyeliminujemy pogniecione opakowania.

Elektronika musi być dobrze chroniona (sxc.hu)

Elektronika musi być dobrze chroniona (sxc.hu)

Bezpieczne opakowania

Będziemy mogli spodziewać się zupełnie innego podejścia ze strony klientów, którzy spojrzą na wyroby przez nas oferowane przychylniej. Obawy na temat jakości produktu miną. Jednym z rozwiązań na zapewnienie bezpieczeństwa dla takich opakować jest wypełnienie ich dodatkowym materiałem. W ten sposób będziemy w stanie zabezpieczyć produkt przed ewentualnymi uszkodzeniami. Bardzo często stosowane są kształtki styropianowe, które są idealnie dopasowane do kształtu wyrobu. W ten sposób są one w stanie zabezpieczyć produkt i sprawić, że nie będzie przesuwał się już w środku opakowania. Dzięki temu zmniejszymy możliwość wystąpienia obić przedmiotu, jak również rys. Samo opakowanie będzie lepiej zabezpieczone przed zgnieceniem, bo będzie dokładnie wypełnione. W efekcie uzyskamy znacznie lepszy efekt, który będzie oddziaływał na klientów dokonujących zakupów w sklepach z elektroniką. Będziemy mogli liczyć na poprawę sprzedaży, mniejszą liczbę zwrotów i w efekcie na większe dochody.

About the author

Related Post