Dom i ogród
Zabezpieczenie domu prywatnego

Bezpieczeństwo domu jest sprawą priorytetową. Szczególnie jeżeli mieszkamy w takim regionie, w którym tego rodzaju działania zdarzały się już wcześniej. Jeżeli mamy zamiar opuścić swój dom na pewien czas (na przykład na okres wakacji) to powinniśmy pamiętać, że ryzyko jego okradnięcia zdecydowanie wzrasta. W takim przypadku włamywacze nie będą ograniczeni w czasie i będą mogli planować cały skok nawet przez kilka dni. Na dodatek będą czuli się bezkarnie, bo bez większych problemów będą w stanie wejść na teren naszej posesji i dostać sie do środka mieszkania. Warto jest więc podejmować takie działania, które zapewnią nam zdecydowanie większe bezpieczeństwo. Jedną z takich istotnych rzeczy będzie zajęcie się podstawami ochrony domu. Będziemy musieli uniemożliwić wejście przez najbardziej oczywistą drogę. Drzwi to podstawa do tego, aby czuć się bezpiecznie w swoim domu. Dzięki nim jesteśmy w stanie też zniechęcić potencjalnych włamywaczy do wejścia na teren domu. Mogą zniechęcić się wiedząc, ze dbamy o bezpieczeństwo – pomyślą, że być może mamy jeszcze inne systemy zabezpieczające i nie zdecydują się na podjęcie tak wielkiego ryzyka.

Drzwi antywłamaniowe

Dlatego przy najbliższej okazji powinniśmy wstawić sobie drzwi antywłamaniowe. Są one na tyle solidne, że nie można ich tak po prostu otworzyć za pomocą spinki do włosów lub amatorskiego wytrycha. Nie będziemy mieli też możliwości ich prostego wyważenia, ponieważ są one zabezpieczone przed fizycznym wyłamywaniem. Warto jest o tym wiedzieć i zastosować je również u siebie w domu. Jeżeli chcemy zachować pełnie bezpieczeństwa to będziemy musieli również znaleźć rozwiązanie pozwalające na ochronę okien. Być może drzwi będą już niemożliwe do sforsowania, ale dalej okna będzie można w stosunkowo prosty sposób rozbić i prze nie przedostać się do środka. Musimy o takich rzeczach myśleć, bo właśnie to będzie decydowało o bezpieczeństwie domu oraz o jego nienaruszalności. Mamy jeszcze inne możliwości, które pozwolą nam na zabezpieczenie naszego miejsca do życia.

Warto zadbać o bezpieczeństwo swojego domu (sxc.hu)

Warto zadbać o bezpieczeństwo swojego domu (sxc.hu)

Technika

Przede wszystkim są to rozwiązania wykorzystująca technikę. Możemy zamontować w swoim domu tzw. cichy alarm. Polega on na tym, że po wejściu do środka konieczne jest wprowadzenie kodu w ciągu kilkudziesięciu sekund. Jeżeli w tym czasie nie zostanie on wprowadzony to zostaje wysłany alarm do ochrony o nieupoważnionym wejściu. Jest to ważne, bo włamywacze nie będą w żaden sposób powiadomieni o tego rodzaju sygnale. Będą dalej okradali dom, aż do czasu gdy zostaną nakryci na gorącym uczynku. Warto jest więc zdecydować się na takie systemy, bo mamy dużą szansę, że uda się nam złapać osobę, która podejmowała się takiego działania. Można zamontować również systemy monitoringu – odstraszają one złodziei, ponieważ obawiają się oni, że zostaną rozpoznani na nagraniu. Musimy więc przemyśleć czy stać nas na takie rozwiązanie. Jeżeli nie to możemy zastosować monitoring w formie atrapy. W takim przypadku będziemy mieli przewagę psychologiczną.

About the author

Related Post