Ekologia i środowisko
Zanieczyszczenia środowiska zagrożeniem dla nas samych

Obecny stan naszego środowiska naturalnego bez wątpienia pozostawia naprawdę sporo do życzenia. Powodem takiego stanu rzeczy są przede wszystkim istniejące zanieczyszczenia, które mogą być powodem naprawdę poważnych konsekwencji. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że natura może w wielu przypadkach sama powracać do poprzedniego stanu, lecz jeśli zmiany dokonane przez nas będą bardzo poważne to może okazać się, że będzie to niemożliwe. Jeśli więc chcemy, by nasze dzieci oraz wnuki żyły w spokojnych czasach, powinniśmy zrobić wszystko by zmniejszyć nasz negatywny wpływ na środowisko.

Powietrze i woda

Brudna woda to ogromny problem (sxc.hu)

Brudna woda to ogromny problem (sxc.hu)

Jednym z największych problemów są bez wątpienia zanieczyszczenia powietrza. W wielu przypadkach to właśnie one mogą powodować pojawianie się wielu chorób, które są spowodowane złym stanem naszego powietrza. Uważa się, że powodem tego jest przede wszystkim duża ilość wszelkich fabryk oraz pojazdów poruszających się po drogach. Wszystko to emituje duże ilości szkodliwych substancji do naszej atmosfery, co z kolei prowadzi do poważnych zanieczyszczeń. Szczególnie dobrze widać to na przykładzie sporych miast, w których w określonych okolicznościach pojawia się gęsty smog. Jest on mieszaniną szkodliwych gazów oraz toksyn i może mieć bezpośredni wpływ na zdrowie wszelkich organizmów żywych.

Również zanieczyszczenie wody to obecnie bardzo duży problem, z którym musimy sobie w jakiś sposób radzić. Szczególnie niebezpieczna może być sytuacja, w której zanieczyszczone zostaną źródła wody pitnej. Wówczas ich oczyszczanie może okazać się niezwykle trudne i kosztowne. Jeśli więc nie zaczniemy zwracać większej uwagi na nasze działania związane ze środowiskiem to może okazać się, że za jakiś czas przyjdzie nam żyć w naprawdę trudnych czasach.

About the author

Related Post