Ekologia i środowisko
Zmiany klimatyczne na naszej planecie

W dzisiejszych czasach człowiek bez wątpienia ma bardzo duży wpływ na środowisko naturalne. W wielu przypadkach spowodowane jest to przede wszystkim jego wyniszczającą działalnością, która prowadzi do degradacji ekosystemu. Tak naprawdę nie zdajemy sobie dzisiaj sprawy z tego, do czego może to doprowadzić, ale wystarczy spojrzeć na to, jak na przestrzeni zaledwie kilkudziesięciu lat zmieniały się poszczególne miejsca na naszej planecie, by móc zobaczyć jak może wyglądać nasz świat za jakiś czas.

Topniejące lodowce

Topniejące lodowce to ogromny problem (sxc.hu)

Topniejące lodowce to ogromny problem (sxc.hu)

Zmiany klimatyczne to bez wątpienia jeden z największych problemów dzisiejszych czasów. W wielu przypadkach spowodowane są one przede wszystkim emisją szkodliwy gazów cieplarnianych do atmosfery ziemskiej. Powoduje to wraz z czasem wzrost średniej temperatury na naszej planecie, co z kolei może mieć bardzo poważne konsekwencje. Związane są one z lodowcami, które znajdują się na obu biegunach naszej planety. Ich topienie może spowodować wzrost poziomu mórz i oceanów na naszej plancie, a wówczas zagrożonych będzie wiele milionów ludzi zamieszkujących tereny przybrzeżne.

Prawda jest taka, że by tak się stało wystarczy wzrost średniej temperatury na nasze planecie o zaledwie kilka stopni. Wówczas może się jednak okazać, że na ratunek jest już za późno i tak naprawdę nic nie będziemy w stanie z tym zrobić. Z tego właśnie powodu tak ważne jest to, by już dziś zadbać o naszą planetę i ograniczyć emisję tych szkodliwych gazów do atmosfery, szczególnie jeśli mamy na uwadze dobro naszych przyszłych dzieci oraz wnuków.

About the author

Related Post