Biznes i finanse
Życie na kredyt. Czy to dobry pomysł?

Życie na kredyt nikogo już nie dziwi. Jest wiele osób, które przez cały czas są zadłużone i nie wpływa to znacząco na jakość ich życia. Po prostu mamy swoje kredyty, a najczęściej jeden duży – hipoteczny. Jeżeli rata nie jest szczególnie wysoka to bez problemów jesteśmy spłacać takie zadłużenie nawet przez kilkanaście lat. Nie będziemy tego odczuwać w codziennym życiu, co jednak nie musi być regułą. Wystarczy tylko, że stracimy pracę lub zachorujemy. W takiej sytuacji od razu będziemy mieli zdecydowanie mniej pieniędzy, co przełoży się na trudności w spłacaniu swoich zobowiązań. W takiej sytuacji musimy działać szybko. Przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie i rozpocząć leczenie. Im wcześniej uda się nam powrócić do dobrego stanu, to tym szybciej będziemy w stanie wrócić do pełnej sprawności i ustabilizowania swojego życia zawodowego i i finansów. Jeżeli stracimy pracę to jak najszybciej powinniśmy znaleźć nową. To pomoże nam odbić się od dnia i znowu zdobyć pieniądze, z których będziemy mogli żyć i spłacać swoje zobowiązania.

Zobowiązania

Musimy zrobić wszystko w taki sposób, aby mieć zawsze pieniądze na spłatę zobowiązania. Jeżeli nasze zarobki będą zbyt małe i nie pozwolą na spłatę raty to szybko wpakujemy się w problemu. Po kilku miesiącach z pewnością zainteresuje się nami komornik, który będzie próbował odzyskać pieniądze dla wierzyciela. W wyniku postępowania egzekucyjnego mogą zostać zajęte różne składniki majątkowe. Będzie miał on dostęp do naszego konta bankowego, gdzie będzie mógł zająć nasze środki. Zostaną one przekazane na poczet spłaty zadłużenia. Oprócz tego jest w stanie zabrać nasze ruchomości. Przede wszystkim są to urządzenia elektroniczne oraz te o dużej wartości. W ten sposób możliwe będzie odzyskanie części długu, który trafi do wierzyciela. Oczywiście nie cała suma, ale jej część, która pomniejszona będzie o prowizję komornika. Są też takie przedmioty, które nie podlegają egzekucji i nie będą mogły zostać nam odebrane w trakcie takiego postępowania.

Pieniądze (sxc.hu)

Pieniądze (sxc.hu)

Komornik

Komornik Kraków nie będzie w stanie zająć takich rzeczy, które wymagane są do codziennego i godnego życia. Ponadto nie będzie w stanie zająć pieniędzy, które pochodzą ze stypendiów oraz alimentów. Będzie musiał pozostawić odzież osobistą oraz bieliznę. Jest znacznie więcej rzeczy, które nie mogą zostać zabrane przez komornika sądowego – można znaleźć pełen wykaz tych elementów, które nie podlegają egzekucji komorniczej. Warto takie rzeczy wiedzieć, bo zawsze możemy znaleźć się w takiej lub bardzo podobnej sytuacji. Warto jest mieć wtedy jakieś umiejętności i wiedzę, aby uniknąć największych problemów. Pamiętajmy, że takich sytuacji jesteśmy w stanie uniknąć. Przede wszystkim nie należy zapożyczać się na duże kwoty i zawsze mieć na koncie jakieś oszczędności. W ten sposób nawet jeżeli będziemy mieli problemy to będziemy mogli poradzić sobie z jego rozwiązaniem oraz ze spłatą. Warto zainteresować się takim rozwiązaniem.

About the author

Related Post